Zdravá torta pre deti

Je pekným zvykom dávať deťom na narodeniny tortu. No keďže ide o deti, výber detskej torty by sme nemali brať na ľahkú váhu. Iste, je jednoduchšie zájsť do nejakého obchodu či cukrárne a objednať si nejakú tú tortu pre nášho malého oslávenca. Takéto torty však zväčša pozostávajú z množstva umelých prísad, čo pre deti nie je práve najvhodnejšie zo zdravotného hľadiska. Okrem toho treba tiež zohľadniť prípadné alergie dieťatka.

Jednou z lepších a zdravších možností je nechať si pre dieťa upiecť tortu u niekoho, kto sa tomu venuje s tým, že si poviete svoje požiadavky na suroviny. Celkom ideálne je upiecť však tortu svojmu dieťatku vlastnoručne. Vyberiete si tie najlepšie suroviny, budete mať istotu, že tam nie sú žiadne alergény, prispôsobíte si množstvo cukru, môžete tiež experimentovať s lepšími alternatívami za bežné suroviny (namiesto bielej múky celozrnná, namiesto bieleho cukru prírodný trstinový, atď.).

Obľúbené pre deti sú rôzne ovocné torty či torty s piškótami, ktoré nie sú ani náročné. Receptov je neúrekom, skúste sa inšpirovať na internete, v „mamičkovských“ časopisoch, či v knihách s receptami.

Naše deti si určite zaslúžia na narodeniny nielen navonok peknú a chutnú tortu, ale mali by sme skutočne myslieť aj na kvalitu tohto „zákusku“. Inak sa môže stať, že vaše dieťa minimálne rozbolí bruško alebo na nesprávny výber torty doplatí alergickou reakciou.