Sunar

Napriek tomu, že dojčenie predstavuje ideálnu výživu pre bábätká, nie každá mamička dokáže svoje dieťatko dojčiť a z rôznych dôvodov musí dieťaťu podávať dojčenské mlieko. Vybrať si tú pravú značku iste nie je jednoduché, pretože na trhu je ich skutočne veľa. Dobré je poradiť sa s lekárom o vhodnom náhradnom mlieku práve pre vaše bábätko.

Okrem ostatných značiek je u nás asi najznámejším dojčenským mliekom Sunar. Mnohí sme na ňom vyrastali a aj teraz ho veľa mamičiek podáva svojim bábätkám a deťom, ak sa dojčenie nepodarilo, prípadne prejdú na Sunar po niekoľkých mesiacoch dojčenia.

Sunar ponúka široký sortiment dojčenským mliek pre bábätká od narodenia až do šiestich rokov. Tieto mlieka majú príjemnú chuť a sú väčšinou dobre znášané.

Pre najmenšie bábätká od narodenia do štyroch mesiacov je napríklad určený Sunar Baby, ktorý je naviac obohatený nukleotidmi, čo je prirodzená zložka materského mlieka a obsahuje tiež ďalšie minerály a vitamíny. Od štvrtého mesiaca je tu potom Sunar Plus a od ukončeného desiateho mesiaca Sunar Original.

Značka Sunar ponúka aj tzv. Prémiovú radu dojčenských mliek, ktoré majú naviac obsah niektorých dôležitých látok oproti základnej rade Sunaru. V tejto prémiovej rade nájdete mlieka od narodenia až do 24 mesiacov.

Napríklad Sunar Premium je určený bábätkám od ukončeného šiesteho mesiaca, teda môže byť vhodnou alternatívou po ukončení dojčenia po šiestom mesiaci. Obsahuje probiotiká, ktoré sa podieľajú na rozvoji zdravej črevnej mikroflóry a posilňujú imunitný systém dieťatka. Okrem toho obsahuje aj vitamín D, fosfor a zvýšenú hladinu vápnika pre zdravý rast a vývoj chrupu a kostí. Vitamín A zasa prospieva zraku a je to antioxidant, ktorý chráni pred voľnými radikálmi. Maltodextrín zvyšuje sýtiacu schopnosť a zlepšuje chuť mlieka Sunar Premium.

Pre bábätká ohrozené alergiou sú vhodné tzv. HA-mlieka, teda hypoalergénne. Aj v sortimente Sunaru nájdeme takúto špeciálnu radu mliek. Od narodenia do štvrtého mesiaca je to Sunar HA 1, od štvrtého do ukončeného desiateho mesiaca je to Sunar HA 2 a od desiateho mesiaca možno prejsť na Sunar HA 3. Tieto mlieka majú štiepenú mliečnu bielkovinu a sú teda špeciálne upravené pre alergiou ohrozené deti.