Darujte deťom zdravší mikulášsky balíček

Každoročne prichádza čas, kedy si deti s očakávaním budú klásť svoje očistené čižmičky do okien a čakať na Mikuláša. A väčšinou si v takom mikulášskom balíčku nájdu skutočne štedrú nádielku sladkostí od výmyslu sveta. Cukríky, keksíky, lízanky, čokoládové tyčinky, čokoládové podobizne Mikuláša či čerta, perníky a mnoho iného.

Každý rodič chce pre svoje deti len to najlepšie a určite aj vy chcete na Mikuláša potešiť svoje ratolesti bohatým balíčkom. Lenže kopa sladkostí, ktoré deti na Mikuláša dostanú, im vôbec neprospieva, naopak im môže skôr uškodiť.

Okrem toho veľa detí dostane balíček od Mikuláša nielen doma, ale aj od starých rodičov či príbuzných. A tak je tých maškŕt skutočne neúrekom.

Ak chcete pre svoje dieťa prichystať trochu zdravšiu alternatívu typického mikulášskeho balíčka plného sladkostí, ponúkame vám niekoľko tipov.

Zdravší mikulášsky balíček môže obsahovať napríklad sušené hrozienka, marhule či iné sušené ovocie, najlepšie v bio-kvalite, kde máte istotu, že nebolo chemicky ošetrené a je teda určené na priamu konzumáciu (inak treba väčšinu sušeného ovocia pred konzumáciu umyť práve kvôli obsahu nevhodných chemických látok).

Okrem toho by ste nemali zabudnúť na čerstvé ovocie ako mandarinky, banány, pomaranče, kivi či jablká.

Aj zmes rôznych orieškov určite prospeje vašim deťom. Nemáme však na mysli presolené a pražené arašidy alebo kešu orechy, ktorým by ste sa mali vyhýbať, ale prírodné orechy bez soli. Často bývajú takéto oriešky predávané spolu so sušeným ovocím ako zdravá maškrta.

A ak už si neviete mikulášsky balíček bez nejakej tej sladkosti predstaviť, existujú aj zdravšie varianty klasických sladkostí. Môžete pribaliť cereálne tyčinky, lízanky z javorového sirupu, či rôzne celozrnné sušienky bez nadbytku cukru a chemických konzervantov. Skúste zájsť do obchodu so zdravými potravinami alebo do bio-obchodu a určite tam nájdete dostatok inšpirácie pre zdravú mikulášsku nádielku.