Svadobné oznámenie a pozvánky

Svadobné oznámenie je prvou vecou, ktorú dostanú vaši priatelia a známi do ruky. Hosťom, ktorých však plánujete pozvať na svadobnú hostinu, aby tento jedinečný deň prežili s vami, nezabudnite poslať aj pozvánku k svadobnému stolu. Je to taká malá extra kartička, ktorá sa prikladá k svadobnému oznámenie do obálky s veľmi praktickým významom.

Každý dospelý hosť by mal dostať vlastnú svadobnú pozvánku, takto sa vyhnete nepríjemným prekvapeniam a neželaným osobám. Ak pozývate rodiny s deťmi, musíte mená detí dopísať na obálku, aby ich rodičia si boli istý, že sa pozvanie týka celej rodiny. Takisto aj ak dávate svadobné oznámenie slobodným priateľom a známym, tak na obálku pripíšte k menu pozývaného aj „a hosť“, aby si bol dotyčný načistom , že môže priviesť aj svojho partnera.

Svadobné oznámenia sa väčšinou odovzdávajú osobne, pričom už vtedy pozývaní hostia potvrdia svoju účasť a aj počet ľudí, ktorí sa na svadbu naisto dostavia. Ak posielate svadobné oznámenie poštou, potom by ste mali k svadobnému oznámeniu a k pozvánke pridať ešte zvlášť obálku, s vypísanou vašou spiatočnou adresou, v ktorej vám vaši hostia pošlú potvrdenie resp. odmietnutie účasti na svadobnej hostine. Do tejto obálky môžete vložiť aj osobnú vizitku s vašim telefónnym číslom alebo mailovou adresou, aby vás mohli kontaktovať.

Pozvánka je síce malá kartička, ale isto oceníte jej význam pri plánovaní hostiny, Keď práve vďaka nej budete vedieť presnejšie odhadnúť počet vašich svadobných hostí.