Tituly na oznámeniach

Keď snúbenci pripravujú svoje svadobné oznámenie a majú už rozhodnuté rozmiestnenie, dizajn, tvar a aj farbu. Príde na rad riešenie malicherností, ktoré sú pre niektorých snúbencov veľmi dôležité ako napr. tituly.

Všetci dobre vieme, že svadobné oznámenie je vašou spoločnou vizitkou a že určuje aj ráz svadby. Bude svadba formálna alebo skôr „podomácky“ ladená? O tituloch sa už tiež veľa diskutovalo. Veď titul ste nezískali za rok či dva, ale trvalo to tri alebo až päť rokov, ak hovoríme o najľahších tituloch, ktoré je možné získať. A neboli to jednoduché roky, zažili ste kopu zábavy, ale tie skúšky a zápočtovky ste si museli odrieť sami, bez pomoci. Po získaní titulu sa tento titul zapíše aj do vašich dokladov, inak ho nemôžete verejne používať a udávať v adresách, vizitkách a podobne(alebo nemali by ste).

Tým, že človek získa titul, sa nestane nadradeným a ani lepším. Svadobné oznámenie je určené pre rodinu a známych a tí vedia, že ste MuDr., Mgr., Ing a podobne. Načo sa robiť zbytočne dôležitejším ako ste?

Tak kde je pravda? Keď sa dvaja ľudia berú, záleží na ich úprimnej láske a náklonnosti. Pred Bohom sú si všetci rovní a žiadny titul nikoho nepovýši ani neponíži, zároveň po získaní titulu sa daný titul stane súčasťou mena ako neoddeliteľný doplnok. Je veľa za a proti, rozhodnutie je len na vás.