Svadovbné menovky

Po sobášnom obrade sa hostia aj s mladomanželským párom dostavia na svadobnú hostinu. Aby sa mohli pohodlne usadiť každý na svoje miesto, môžete použiť menovky. Krásne papierové menovky sú ozdobou každého stola, a preto by ste mohli porozmýšľať o iných variantoch. Nestačí zmeniť len papier, použiť nožnice so vzorom alebo nalepiť na papier mašľu, stuhu alebo korálky a obrúčky.

Jednoduchou a finančne nenáročnou alternatívou sú medovníkové srdcia. Na ne môže cukrárka napísať len mená vašich svadobných hostí. Ak neviete o všetkých hosťoch, dajte na pár zásobných srdiečok napísať len hosť alebo ich očíslujte. Nebolo by pekné, keby nejaký hosť ostal bez srdiečka. Ďalej je pekný nápad aj biela vreckovka, na ktorej sú vyšité mená hostí. Treba však nakúpiť dostatok vreckoviek a nájsť šikovnú pani, ktorá sa na to podujme. Iným nápadom sú čokoládky so špeciálnym obalom, na ktorý dáte napísať mená hostí.

Ak chcete menovky úplne vynechať, použite zasadací poriadok. Ten je jednoduchším a zaujímavejším variantom. Ak ho pekne vystavíte na ozdobnej tabuli, bude to vypadať famózne. Nie vždy ide o nápad, ale aj o prevedenie.

Ak na svadbe použijete menovky isto sa vyhnete chaosu a nepríjemným situáciám, dlhému usádzaniu a hádkam počas hostiny. Vynechanie menoviek by ste asi potom riadne oľutovali.