Svadobné oznámenia - výber

Svadobné oznámenie je najjednoduchším spôsobom, ako oznámiť známym a blízkym, že sa beriete. Jeho doručenie býva spojené s osobnou návštevou a odovzdaním tohto oznámenia. Do obálky so svadobným oznámením sa dáva aj pozvánka pre ľudí, ktorých chcete mať nielen pri svadobnom obrade, ale aj na svadobnej hostine.

V minulosti svadobné oznámenia písali rodičia snúbencov, dnes je výber svadobného oznámenia vecou snúbencov. Na svadobné oznámenie je treba myslieť s predstihom, takisto ako aj na výber a zajednanie sály, kostola alebo matriky, svadobných šiat a podobne, pretože musia byť rozposlané a odovzdané včas pred svadbou, aby si mohli pozvaní hostia urobiť voľno a pripraviť sa. Ideálne je to 2 až 3 mesiacov pred svadbou.

Hneď na začiatku si musia snúbenci vybrať hlavnú farbu svojej svadby. Podľa tejto farby sa potom riadi celé plánovanie svadby. Je veľmi pekné, keď sú svadobné oznámenia, svadobná kytica, dekorácia na svadobnej hostine ladené v rovnakej farbe. Väčšinou sa vyberajú jemné pastelové farby.

Ak si chcete vytvoriť svadobné oznámenie doma, nemali by ste zabudnúť uviesť tam mená snúbencov, dátum a miesto sobáša. Súčasťou svadobného oznámenia býva aj motto a adresa oboch snúbencov.

Ak sa rozhodnete svadobné oznámenie objednať, rozhodne navštívte viacero firiem. Pozrite si katalógy a vyberte to najkrajšie. Myslite pritom aj na objednanie menoviek a pozvánok k svadobnému stolu a rozhodne si vytvorte aj rezervu pre prípadne ďalších hostí alebo stratené oznámenia.

Na záver vám chcem ešte pripomenúť, že svadobné oznámenia je jedným z prvých spoločných rozhodnutí a jeho výber o vás veľa napovie.