Zopár rád aby vám účes padol

Keď si vyberáme svadobný účes, nerozmýšľame len nad tým, aby nám pasoval, ale aj aby to všetko prežil. Nevesta má aj so ženíchom na svadbe najdôležitejšiu úlohu, ale predsa len je to nevesta, ktorá má so svadbou a jej zariaďovaním viac „problémov“. Nevesta musí byť dokonalá ako princezná z rozprávky, ale to by bol problém, keby sa jej účes pred oltárom rozsypal.

Či už máte vlasy krátke alebo dlhé, žiadne nie sú ideálne. Z krátkych vlasov sa nedá vytvoriť toľko kreácií a zasa dlhé vlasy sú často ťažké, že sponky účes nie vždy udržia. Ak máte polodlhé vlasy a zvolíte mierne natočené vlasy, zopnuté dozadu – to je teraz asi najpopulárnejšie - pri vlhkom počasí sa vlny pokazia a vám ostanú len ovädnuté vlasy zapnuté dozadu.

Pri výbere účesu záleží na rozhodnutí, či chcete závoj alebo nie. Pod závojom lepšie vyzerá nejaký menší drdol. Drdol – teda pekne vypnuté vlasy sa hodia aj k závoju upevnenému pod účesom. Výber svadobného účesu závisí nielen od štýlu svadobných šiat, ale aj od typu tváre. Ak máte okrúhlu tváričku, hodí sa vám účes, kde máte vlasy vyčesané dohora, čo trocha predĺži váš obličaj. Naopak ak máte podlhovastý typ tváre, je krajšie ak vám kaderníčka nechá po boku spustené vlnky, ktoré vašu tvár dodatočne zjemnia.

Ak plánujete pred svadbou nejakú zmenu, tak rozhodne skôr ako mesiac pred svadbou, aby ste potom nepanikárili, že máte zelené vlasy alebo zničené vlasy po trvalej. O všetkom sa radšej poraďte s kaderníčkou a dohodnite sa s ňou na skúšobnom účese. Nenechajte sa odbiť, aspoň budete vedieť, či vám účes alebo kaderníčka vyhovuje. Keď bude účes hotový, poriadne zatrepte hlavou, ak sa nerozpadne, tak vydrží celú svadbu. No ak povolí, čo len jedna sponka, tak to radšej vyriešte dopredu a pohovorte si s kaderníčkou!!!