Online omaľovanky pre deti

Omaľovanky sú veľmi obľúbenou tvorivou činnosťou pre našich najmenších. Okrem papierových, ktoré sa dajú kúpiť v papiernictvách alebo kníhkupectvách, si však môžete pre svoje deti nájsť omaľovanky aj na internete. Niektoré je nutné vytlačiť na papier, no sú aj iné možnosti.

Na niektorých stránkach sú dostupné aj online omaľovanky. Funguje to tak, že si dieťa priamo na obrazovke počítača vyberie nejaký čiernobiely obrázok z ponuky na danej stránke, vedľa neho zvyčajne býva „paleta“ rôznych farieb. Dieťa potom obrázok vyfarbuje tak, že myškou klikne na zvolenú farbu a následne potom klikne na tú časť obrázku, ktorú chce danou farbou vymaľovať.

Ak teda chcete nejakým spôsobom svoje dieťa zoznámiť s počítačom, toto môže byť jeden z hravých spôsobov, ako to urobiť. Dieťa sa zoznámi s myškou, naučí sa ju ovládať a získa teda určité zručnosti potrebné k práci s počítačom.

Dieťa si teda cvičí jemnú motoriku a je to tiež kreatívna činnosť, nakoľko dieťa získava cit pre farby, ich kombinácie a podobne.

Takáto zábavka je vhodná pre deti asi od troch rokov, ktorú už sú schopné v dostatočnej miere koordinovať pohyby.

Takéto omaľovanky nájdete na niektorých slovenských či českých webových stránkach, no oveľa viac motívov na virtuálne vymaľovanie je k dispozícii na zahraničných weboch pre deti a kreatívne činnosti.

Ak nie ste veľmi jazykovo zdatní, skúste zadať do vyhľadávača „online colouring for children“ a určite nájdete zaujímavé stránky, kde si váš drobec môže vymaľovať rôzne obrázky. Väčšinou sa online omaľovanky dajú tiež vytlačiť a vymaľovať aj naživo.