Puzzle pre deti

Obľúbenou zábavkou pre deti je skladanie puzzle. Táto hra má rozličné podoby a existuje v rôznych prevedeniach – pre najmenšie deti ako i pre dospelých.

Pre najmenšie deti treba voliť puzzle s veľkými obrázkami a s čo najmenším počtom súčastí. Na začiatok úplne postačí napríklad puzzle so štyrmi dielikmi. Keď sa dieťa naučí skladať takéto jednoduché puzzle, možno prejsť na vyššiu úroveň.

Výber puzzle pre deti je dnes taký široký, že neraz majú rodičia problém zvoliť to najkrajšie a najvhodnejšie pre svoje dieťa.

Pre malé rúčky sú vhodné puzzle z dreva. Neohýbajú sa a vydržia viac ako iné druhy.

Nie je to typická hračka, ale hračka, ktorá rozvíja schopnosť logického myslenia. Nejde teda len o zábavu, ale dieťa sa pri hre zároveň aj učí.

Puzzle je tiež vhodným darčekom pre deti od dvoch či troch rokov veku. Keďže si dnes možno vybrať z rôznych motívov – zvieratká, rozprávkoví hrdinovia, Barbie, autíčka či formule, kvety a všeličo iné, je naozaj puzzle skvelým darčekom, ktorý možno prispôsobiť každému dieťatku podľa jeho záujmov.

Malé deti potrebujú zväčša pri skladaní pomoc, tie väčšie už zvládnu skladanie puzzle aj samy. Okrem toho skladanie zložitejších puzzle s väčším počtom dielikov je aj dobrou rodinnou zábavou. Takto strávený čas rodinu zabaví a zblíži. Je to určite lepšie ako tráviť čas pri televízii či pri počítačových hrách.