Online hry pre deti

Ak je vonku škaredo, alebo je vaše dieťa choré, môžete mu dožičiť chvíľku zábavy aj na internete. Internet totiž ponúka hry už aj pre predškolákov, takže aj takéto malé deti sa môžu zabaviť vo virtuálnom svete.

Aké online hry môžu vaše deti hrať? Pre najmenšie deti, teda deti predškolského veku, sú vhodné rôzne online omaľovanky, ale tiež skladanie puzzle obrázkov, hranie pexesa na internete, rôzne priraďovačky, domino a všeličo iné.

Pri týchto hrách sa dieťa nielen zabaví, ale sa aj niečo naučí. Niektoré hry na internete sú stavané tak, že dieťa musí naozaj premýšľať a rozvíja tak svoju kreativitu, naučí sa nové veci a podobne. Spočiatku by ste mali však byť pri svojom dieťati, naučiť ho pravidlá konkrétnej hry, predviesť mu, ako sa správne hrá. Väčšina detí sa takéto jednoduché hry naučí veľmi rýchlo.

Aj keď sú tieto internetové hry iste príjemnou zábavkou pre deti, nemali by sme ich pri počítači nechávať dlho. Vždy svojmu dieťaťu stanovte časový limit, napríklad dvadsať minút, ktoré môže hraním sa na počítači stráviť. Buďte nekompromisní a nepredlžujte tento limit, len preto, že si to vaše dieťa želá.

Taktiež je dobré vyberať svojmu dieťaťu hry tak, aby sa pri nich naozaj aj niečo naučilo a aby to nebolo len na skrátenie dlhej chvíľky. Takto spojíte príjemné s užitočným.

Dnešné deti celkovo trávia veľa času pred televízorom alebo pri počítači, čo je veľká škoda. Je na nás, rodičoch, aby sme riadili čas a aktivity našich detí (aspoň, pokiaľ na ne máme dosah).

Zopár odkazov na stránky s online hrami pre najmenších: