Plyšové hračky

Okrem množstva rôznych druhov hračiek sú stále pomerne obľúbené aj plyšové hračky. Sortiment týchto „plyšákov“ je dnes taký široký, že si iste prídu na svoje všetky deti. V plyšovom prevedení možno zohnať snáď všetky populárne rozprávkové bytosti, zvieratká všetkých farieb, veľkostí a dokonca s rozličnými funkciami (zvukové, svetelné efekty a podobne).

Tieto hračky majú, samozrejme, svoje výhody i nevýhody. Azda najväčšou nevýhodou je to, že sa plyšáky nedajú jednoducho udržiavať a sú obľúbeným cieľom roztočov (patria medzi tzv. lapače prachu). I keď sa niektoré dajú oprať v práčke, pri tých s rôznymi funkciami to nejde. Okrem toho, pranie je možné spravidla len na najnižších teplotách, takže to tiež nie je veľmi účinné.

Čo sa týka „odstránenia“ roztočov z plyšových hračiek, odporúča sa z času na čas vložiť „plyšáky“ do mrazničky a nechať ich napr. cez noc vymrznúť.

Ak je dieťa alergické na roztoče, je však lepšie plyšové hračky z detskej izby odstrániť, aby dieťa zbytočne nedráždili.

Nech už sú na plyšové hračky názory rôzne, sú to stále veľmi obľúbené darčeky pre deti a pre mnohých drobcov je nejaký ten „plyšák“ doslova nepostrádateľným miláčikom, bez ktorého by napr. nemohli ani zaspať.