Drevené hračky

Možno si ešte pamätáte, alebo ste sami vyrastali v dobe, kedy deti nemali na výber toľko hračiek, ako je tomu dnes. Jedinými hračkami kedysi bývali z dreva vyrezané bábiky, autíčka a iné predmety.

Drevené hračky sa však opäť vracajú na scénu. Je to okrem iného aj ekologická varianta plastových hračiek, nakoľko tie z dreva sú pre prírodu bezproblémové a ľahko sa rozložia, kým tie z plastu naše životné prostredie veľmi zaťažujú.

Okrem toho, na výrobu drevených hračiek sa využívajú často zvyšky dreva, ktoré by sa inak nemali ako využiť.

Nemusíte sa báť, že by výber drevených hračiek bol obmedzený. Naopak, je ich množstvo druhov pre všetky vekové skupiny detí, takže si iste ľahko vyberiete aj pre vášho drobca. Či už túži po autíčku, bábike, hojdacom koníku či skladačke, to všetko a omnoho viac zoženiete aj z radov drevených hračiek.

Pri výbere však dbajte na to, aby tieto hračky boli natreté bezpečnými a nezávadnými lakmi alebo farbami a vyberajte tiež vždy s ohľadom na vek dieťaťa.

Ak by ste mali problém v bežných obchodoch zohnať drevené hračky, môžete to skúsiť prostredníctvom internetových obchodov. Je dostatok virtuálnych predajní, ktoré sa špecializujú na drevené hračky a dokážu vám tiež prípadne poradiť pri výbere vhodnej hračky pre vášho drobčeka.

Napísala MaJa.