Silikónová štrukturálna omietka

Ak žijete v priemyselnej zóne alebo oblasti s hustou cestnou premávkou, siahnite po silikónovej omietke. Má to niekoľko opodstatnení. V prvom rade nebudete sklamaní zo straty pôvodného vzhľadu omietky, pretože skvelo odoláva ušpineniu. Omietka si udrží svoj svieži farebný vzhľad i napriek nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia. Omietka nanesená na fasádu budovy disponuje tzv. samočistiacimi schopnosťami. Z tohto dôvodu sa nemusíte obávať straty pôvodných estetických vlastností. Vzorkovnice silikónových farieb obsahujú bohatú paletu farieb, ktoré možno vzájomne kombinovať.

Silikónové omietky sa vyznačujú vysokou mierou kvality. Sú elastické a priľnavé k povrchu. Omietky sú zamiešané v plastových vedrách a nesmú sa žiadnym spôsobom upravovať. Aplikácii silikónovej omietky predchádza úprava povrchu, nanesenie penetračného náteru a samotnej omietky. K úprave povrchu ponúkajú výrobcovia širokú škálu prostriedkov. K dispozícii sú spevňujúce zmesi, čistiace prostriedky, protiplesňové prípravky, odstraňovače starých náterov a stierky. Silikónová omietka je schopná pokryť drobné nezrovnalosti povrchu.

Pri nanášaní je dôležité stanoviť si veľkosť omietanej plochy, pretože omietanie musí byť vykonávané súvisle. Zabráni sa tak vzniku nepekných spojov. Dbajte na primerané klimatické podmienky. Minimálna teplota je 5, maximálna 25 stupňov Celzia.

Priemerná spotreba závisí od podkladového materiálu. Pohybuje sa v hranici 2,5 až 3 kilogramov na 1 m2 v závislosti od štruktúry omietky. Omietka odoláva teplotám od mínus 20 po plus 60 stupňov Celzia.