Mozaiková omietka

Mozaikové omietky slúžia na dekoratívnu úpravu povrchu v exteriéroch i interiéroch. Mozaiková omietka pripomínajúca drobné zrnká je čoraz väčšmi obľúbená medzi zákazníkmi. Je vyrobená z farebne upravených kremičitých kamienkov a špeciálnych látok. Hodí sa ku vkusnej úprave soklov a dekorácii častí fasády. Zrnitá omietka vynikne v okolí schodov, okien alebo dverí. Ak túžite po vkusnom upravení plotových múrikov a stĺpikov, mozaiková omietka splní kvalitatívne i estetické parametre. Je vyrobená tak, aby odolávala vode, keďže je aplikovaná do spodných častí budov a vonkajšieho prostredia. Obsahuje zložky, ktoré zabezpečujú farebnú stálosť.

Mozaiková omietka sa dodáva v plastových vedrách. Po otvorení a premiešaní je pripravená k použitiu. Je dobre priľnavá k povrchu, ľahko umývateľná a odoláva nízkym teplotám. Vonkajšie použitie predpokladá vysoký stupeň mechanickej odolnosti, ktorú mozaiková omietka naozaj spĺňa. Spotreba sa pohybuje v rozpätí 4 až 5 kilogramov na 1 m2.

Kamienková omietka sa nanáša podobným spôsobom ako ostatné typy pastovitých omietok. Povrch musí byť očistený a ošetrený penetračným náterom. Na povrch sa aplikuje nerezovým hladidlom bez prerušenia. Výrobcovia upozorňujú, že skutočný odtieň nadobudne mozaika až po úplnom uschnutí.