Bambusové podlahy

Bambusová podlaha je tvrdšia ako najmocnejšie drevá duba alebo buku. Skvelo odoláva veľkej záťaži a navyše úžasne vyzerá. Do interiéru vnáša značnú dávku snúbiacej sa exotiky a elegancie. Ekologický a ľahko obnoviteľný zdroj dreva sa teší obľube na celom svete. Unikátny vzhľad a vlastnosti bambusového dreva sa stávajú rozhodujúcimi kritériami pre voľbu interiérových podláh. Bambusové podlahy sú vhodné do domácností, kancelárií i reprezentačných budov.

Bambusové drevo má širokú škálu uplatnenia. Vyrába sa vo viacerých vyhotoveniach. Do kategórie bambusových podlahových krytín patria masívne bambusové parkety, bambusové parkety zložené z viacerých vrstiev a priemyselná mozaika. Masívne bambusové podlahy je možné po určitom čase renovovať. Renovácia vráti podlahe počiatočný originálny a neporušený vzhľad. Bambusové podlahy sa dodávajú s potrebným príslušenstvom. Netradičný vzhľad zaváňajúci nezameniteľnou dávkou exotiky a elegancie je dostupný vo svetlých i tmavých odtieňoch a v horizontálnom či vertikálnom vyhotovení.

Základným pozitívom bambusovej podlahy je enormná tvrdosť a pružnosť. Predstihuje najtvrdšie európske drevá akými sú dub alebo buk. Vďaka tomu je podlaha vysoko odolná voči mechanickému poškodeniu. V životnosti predstihuje ostatné typy drevených podláh. Výrobcovia udávajú vysoký stupeň ohňovzdornosti, farebnej stálosti a chemickej odolnosti. Odporúča sa do obydlí alergikov, pretože disponuje zdravotnou nezávadnosťou.

Hoci je bambus jedným z najkvalitnejších produktov je náchylný na vlhkosť. Výnimkou nie je napadnutie hmyzom. Maximálnu spokojnosť s bambusovou podlahou dosiahnete pri splnení dvoch kritérií. Dôležité je pravidelné a dostatočné vetranie, ktoré eliminuje neprimeranú hladinu vlhkosti a následné poškodenie bambusovej podlahy. Udomácneniu hmyzu v podlahe možno zabrániť použitím ošetrujúcich prostriedkov.