Bruck an der Leitha - shopping

Jedno z mojích obľúbených shoppingových miest je v tesnej blízkosti Bruck an der Leitha. Tu je mapka:


Mapa na Google na celú obrazovku

Shopping centrum v Bruck an der Leitha je maličké, ale ak máte cestu okolo, možno si tu vyberiete nejaký tovar.

Najstaršia časť obchodov v Bruck an der Leitha je tento poloblúk. Neskôr však pribudli aj potraviny na druhej strane a niekoľko obchodov v novej budove. Aj pri návšteve shoppingu v Bruck an der Leitha počítajte s tým, že sa dohovoríte často aj po slovensky.

Obchody v Bruck an der Leitha nájdete také, ako bývajú aj inde. Klasické handrárne, väčšinu poznáme aj z našich obchodných reťazcov.

Zaujímavé sú asi hlavne potraviny Interspar. Je to veľký obchod, momentálne nemám poruke fotku. Tu si ale vyberiete aj veci, aké u nás nevidím. Z Bruck an der Leitha si vždy odnášam celozrnné rožky a chleby, vedia ich upiecť naozaj dobre. Často tu narazám na sladkosti, bomboniéry a čokoládky za dobré ceny a to sa hodí mať vždy poruke. Ak idete niekam na návštevu, spraví taká maličkosť zvyčajne radosť. Hovorím o solídnej kvalite typu Lindt a podobné výrobky.

Ja viem, pre poriadny shopping slušní ľudia chodie radšej do Viedne. Ale Bruck an der Leitha je poruke.Ceny sú v poslednej dobe zhruba rovnaké ako na Slovensku - aspoň pokiaľ ide o handry. V potravinách je už o niečo väčší rozstrel. Niečo kúpite citeľne lacnejšie a niečo citeľne drahšie. Celkovo asi nákup väčšieho množstva potravín bude cenovo rovnaký v Bratislave ako aj v Bruck an der Leitha. Zato kvalita potravín sa mi predsa len vidí lepšia v Bruck an der Leitha - ak pre nič iné tak trebárs syry tam nájdete také, aké u nás nie.

Bruck an der Leitha je dostupný asi len autom a aj to je tuším naviazané na diaľničnú známku. Ak ju nemáte, potom sa určite neoplatí cestovať do Bruck an der Leitha len pre to, aby ste sa tu porozhliadli. No a pre dobrodruhov sa sem dá ísť aj vlakom :-) vystúpite v dedinke Bruck an der Leitha a potom peši podľa vône novoty, bavlny, syntetiky a čistých potravín.

Aha ešte drobnosť. Ak chcete porovnávať vôňu potravín, tak v Bratislave som zvyknutý, že potravinové pulty v reťazcoch často smrdia. Kyslo, horko a niekedy aj divne. V potravinách Bruck an der Leitha (ale aj v iných v Rakúsku) som si takýto úkaz nevšimol. Neviem čím to je.