Tipy pre nevesty na rozpočet

Či je svadba pre nevestu veľkolepá udalosť alebo len malá príležitosť, tu je niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby váš deň trval „dlhšie“ a bol lacnejší. Tu je také zhrnutie:

Nakupujte vo výpredajoch

Viem, že sa to nepočúva dobre, ale aj výpredaje majú svoje čaro a naozaj môžete riadne ušetriť. Výpredaje sú aj v svadobných salónoch či vo veľkých hypermarketoch.

Nech to zostane v rodine

V niektorých rodinách je zvykom mať rodinné šperky, to môžete využiť pri snubnom prsteni, obrúčkach či náhrdelníku.

Ostaňte v ročnom období

Na svadobnej kytici ušetrite, ak si vyberiete kvety, ktoré sú v danom ročnom období dostupné. Teda v zime si ľalie nekupujte.

Natočte si len obrad

Chcete mať spomienku na svadbu? Budete mať kopu fotiek zo svadobnej hostiny, preto stačí, ak sa natočí len obrad. Kameraman aj tak prešvihne, čo sa dá.

Objednajte si všetko naraz

Výhodné zľavy vám poskytne salón ak si u nich požičiate šaty, urobíte účes, kúpite si závoj a spodnú bielizeň, objednáte pozvánky, obálky a podobne. Niektoré salóny vám dajú dodatočnú zľavu, ak im dáte svadobné fotky pre reklamu salóna.

Svadba mimo sezóny

Najviac svadieb býva v jarných a letných mesiacoch. Ak sa rozhodnete pre svadbu na jeseň či zimu, isto budete mať výhodnejšie ponuky od prenajímateľov svadobných sál.

Zaistite si len 1 fotografa

Mnohí fotografi si berú so sebou aj asistentov, ktorých si pekne zaúčtujú. Vám predsa stačí len fotograf, nie?

Kúsky torty

Čím ďalej sú viac rozšírene a je s nimi menej práce, nemusíte ich krájať. Stačí dať upiecť 50 kusov hviezdičiek, darčekov, či koliesok – ako prsteňov a všetci budú spokojní.

Alkohol

Víno, pivo, vodka či iný alkohol dvíha dobrú náladu. Nekupujte v prehnaných množstvách, vyrátajte si dopredu, že na hlavu liter vína a kúpte len toľko, koľko potrebujete. To sa oplatí vo veľkých supermarketoch. Hodí sa mať aj poistku a to dohodnúť sa s nejakým malým predajcom, že kúpite 3 debničky piva a čo sa nevypije vám potom zoberie naspäť.

Svadobná cesta

Ak sa zaistí dostatočne dopredu – First moment, potom je cena oveľa lepšia.

DJ, rádio, či skupina

Zistite si, čo je najvýhodnejšie cenovo a ak vám nič nevyhovie a máte malú svadbu, isto sa zahrá na DJ a spolužiak zo strednej s kopou CD. Na svadbách aj tak vedú ľudovky a „Jede, jede mašinka ....“