Malá – tichá svadba

Nie každá nevesta má nervy na to všetko vybavovanie a naháňanie sa. Niektoré chcú len malý obrad s rodičmi a so svedkami. Chcú niečo malé a jednoduché, nič okázalé. Naozaj im stačí len obrad a potom príjemné posedenie s rodičmi v kaviarni alebo v nejakom bare.

Malá svadba nezaberie toľko času na prípravy ako taká klasická. Stačí pozvať pár známych, objednať šaty, papiere na matrike, dohodnúť čas a miesto a svadba sa môže začať. Peniažky, ktoré by ste minuli na svadobnú hostinu, môžete investovať do seba a kúpiť si radšej drahé svadobné obrúčky, luxusné šaty a závoj, dobrého fotografa a ostatné vymoženosti. To všetko si nemôžete dovoliť, ak sa rozhodnete pre svadbu so 100 ľuďmi. Veď nie každý je milionár.

Ak na svadbu nechcete pozvať celú rodinu, tak pozvite len rodičov a súrodencov, nikoho ďalšieho. Zvyšnú rodinu môžete vyriešiť zaslaním posvadobného oznámenia s kolážou svadobných fotiek, aby videli, že ste si ten svoj deň naozaj užili. Ak vás majú radi, isto to pochopia. Ak to nepochopia, potom vám nemôžu byť takí blízky, aby ste s nimi oslavovali tak výnimočný deň. Neskôr môžete zorganizovať rodinné posedenie, grilovačku alebo podobne.

Niektoré mladé páry sa rozhodnú pre malú svadbu na nejakom exkluzívnom mieste ako Maurícius, Hawai a podobne. Nevýhodou je len, že malú svadbu si neužijete s celou rodinou a neskôr pri pohľade na sesternicu oslavujúcu s celou veľkou 50 – člennou rodinou vám to môže prísť ľúto. Preto ak chcete malú svadbu, tak poriadnu a nie len rýchly obrad na matrike v kostýme. Nech je váš svadobný deň nezabudnuteľný!!!