Západ slnka na Liptovskej Mare

Dnes tu mám skromnú zbierku gýčov. Áno, hovoríme o fotkách západu slnka a kto také obrázky nemáte radi, ani sem radšej nenakúkajte! Mne sa však páčia pestré farby a tak som si ich sem dal na spomienku. Nebude to žiadna veľká turistika, ale môže to byť odpoveď na otázku kam na výlet.

Kráčajúc podvečer po Liptovskom Mikuláši sme už definitívne nevedeli, čo si počať. A tak rozhodnutie padlo pozrieť sa ku veľkej mláke.

Výdobytky modernej civilizácie nám ukázali cestu aj cez kus nepriestreľnej fólie, ktorú mám cez tento výdobytok nalepenú. Mobil nosím vo vrecku spolu s kľúčami a chcem vidieť na displej. Tak som pred časom skočil na nejakú extra ponuku. Kúpil som si akúsi ochrannú fóliu s kozmickým názvom a za dych vyrážajúco predražené dukáty. Pol roka som ju držal na jednom mobile. Zistil som, že sa dá taká fólia ďalej používať na inom. Neviem, čo všetko ešte vydrží. Odhadujem, že cielený a presne volený úder kladivom by mobil už neroztelefonoval, ale fólia by zostala bez škrabancov. No ale to som zas odbočil. Chcel som vám dať tip, kam na výlet. Nie je to síce žiadna turistika, ale veď netreba vždy ísť naplno.

Popri zaujímavom dome sme blúdili a snorili, kde asi je Liptovská Mara.

Potom nás dve domáce dobrovoľníčky pretiahli. Teda cez potok.

Potom sme pirátsky preklenuli trať a už sme boli pri vode.

Veľa krokov a už sa stmievalo. Z fotenia nebude nič, vravel som si.

Potom však ešte vykukol kus slnka.

Tak som dychtivo skočil, statívik zamieril a autoportrét zosmolil. Ak gýč, tak prosím ich tam pekne nech je aspoň poriadny. Možno ešte kaprík, keby bol žblnkol vo vodičke. Aspoň vidíte, aký som turista. Pripravený kedykoľvek zastať a odpočívať. Taká turistika sa mi páči viac, ako výlet typu idem od vidím do nevidím.

Popŕchalo. Škoda, že kvapka pristála v strede objektívu.

Prírodný úkaz sa potom už ukľudňoval.

Ešte chvíľu sa červenalo a potom sme už z Mary zdúchli. Spomenul som si na svojho papagája, ten vždy rád vysedával na kávovare. Odtiaľ bol výhľad na východ slnka. Ak boli pestré farby, neodtrhli ste ho od okna. My, papagáje, milujeme pestré farby.

Niekedy sa človeku pritrafí efektný pohľad. Škoda, že farby, ktoré taký západ slnka predstavuje, nemožno nejako zaznamenať.