Výstava mačiek

V sobotu sa v Bratislave Ružinove vykonala výstava mačiek. Nuž tak keď ukazujú, treba obzerať. Tak som vám bol cvaknúť pár stvorení.

Otec ma vopred varoval, že na výstavách mačiek nevidno mačky, ale skôr rôzne zvláštne stvorenia mačku pripomínajúce len vzhľadom, alebo papiermi. Kamarátka - milovníčka mačiek - zas zaprotestovala, že ona klietkové mačky nemusí. Tak sme ju nechali doma aj s kocúrm. My sme šli. Človek ani nevie, aké oblečenie sa na takú výstavu hodí... Tak sme šli len tak bežne.

Cicušky driemali v najvšakovakejších polohách.

Táto jediná sa na mačku naozaj podobala.

Takéto opachy sú okrem iného aj veľké. To už asi nechytá myši, ale skôr dobermanov.

Väčšina mačiek divákov aktívne ignorovala.

Niektoré stvorenia (na obrázku v strede) vyvolávali súcit.

Ale vraj sú teraz hodne in. Neviem. Holia to strojčekom, alebo žiletkou? Nechcem konkretizovať, aby to nevyznelo, ako reklama.

Aj návštevníci z iných planét na výstave mali svojich reprezentantov. Možno táto mačka je z bývalej planéty Melmak. Alf možno také jedával.

Môj osobný favorit na absolútneho víťaza.

Najkrajšia mačka z výstavy bola hneď v prvej klietke. Niekoľko návštevníkov si popod fúzy šepkalo čosi o afroaziatskom rodokmeni mačky psačej. Ale dosť sa pritom uškierali.

Toto boli bengálske.

Gárfild tu bol, ale spal.

Nuda.

Nuda.

Aspoň jedna čo vyzerá spokojne. V skutočnosti tak dychčala, ako jej bolo teplo...

Cici.

Potom vyhlásili výsledky, čo trvalo asi hodinu.

Mnohí čakali.

Mačky budú mať z čoho popíjať.

Ale výsledky sme nedočkali, bolo to dosť zdĺhavé.

Nakoniec som teda videl prvú mýstavu mačiek. No dá sa. Nestálo to veľké peniaze a pritom program na pol dňa.

Na rovinu: nikto tu nemal ani jednu jedinú cicu z rodokmeňu Hello Kitty. To fakt naštve! Nehovorím, že som tam šiel len pre to, ale aj pre to. Človek to všade vidí, na tričkách, na mobiloch, ale predloha nikde.