Darček pre svadobných hostí

Svadobný deň je výnimočný pre vás - snúbencov ale aj vašu rodinu a známych. Nie je dôležité len brať, ale aj dávať. V duchu tejto myšlienky sa dnes dostali darčeky pre svadobných hostí, ktoré im majú váš svadobný deň pripomínať.

Tieto svadobné darčeky boli zvykom aj v minulosti. V Anglicku šľachta venovala drobné darčeky - pripomienkové predmety všetkým svadobným hosťom. Väčšinou to bola nejaká užitočná drobnosť ako šperkovnička alebo pero s vygravírovaným menom snúbencov a dátumom svadby.

Dnes nie sú v móde takéto drahé dary, veď svadobných hostí poteší aj maličkosť.

V špeciálnych svadobných obchodoch si môžete kúpiť svadobné čokoládky, cukríky, medovníčky, mydlá, malé vínko a podobne. Na týchto svadobných darčekov býva, tak ako bolo aj v minulosti zvykom, uvedené mená snúbencov a dátum sobáša. Výroba takýchto darčekov nie je jednoduchá, a preto na ne treba myslieť aspoň 2 mesiace pred svadbou. Netreba ani zabudnúť na rezervu pre prípadných svadobných hostí alebo kolegov v práci.

Netreba zabúdať aj na to, že čím väčšia svadba, tým musia náklady na darčeky klesať, inak môžu pohltiť dosť veľkú časť svadobného rozpočtu. V prípade, že máte vy alebo vaše družičky, poprípade známy, šikovné ruky, môžete znížiť náklady aj ich vlastnoručnou výrobou.

Svadobné darčeky by mali byť malé a nevtieravé, nič nápadné. Mali by ladiť s celou vašou svadbou, s jej výzdobou a prípadne vyjadrovať vašu osobnosť alebo oboch snúbencov.