Balíme sa na svadobnú cestu

Keď je konečne po svadbe mladý pár môže vyraziť na svoju svadobnú cestu. Len sa treba zbaliť a môžte vyraziť. Viete, čo budete potrebovať? Áno, oblečenie si vezmete, ale nezabudnite aj iné dôležité veci.

  • Papiere - nemali by ste zabudnúť si svoje doklady ako pas alebo občiansky preukaz, ak je potrebné aj víza. Ak ste si zmenili meno, tak dajte pozor, aby ste mali so sebou doklady len na jedno meno – ono sa to potom zle vysvetľuje. Ďalej nezabudnite letenky, adresu hotela s rezerváciami, čísla na pohotovosť, ambasádu, políciu, poistenie – zdravotné, cestovné, resp. auta, mapy, slovníky a podobne.
  • Peniaze - mali by ste mať hotovosť, ale aj platobné a kreditné karty, telefónne karty…
  • Elektronika – čo by to bolo za dovolenku bez fotoaparátu či kamery, MP3, budík, mobil, …
  • Lieky – nezabudnite acilpirín, antibiotiká, náplaste a ak beriete návykové látky na predpis, nezabudnite si zobrať lekársky predpis.

Ak si zbalíte všetko, isto nebudete ľutovať. Nezabudnite si zobrať niečo aj na zábavu, knižku či romantickú hudbu, sviečky a podobné romantické vecičky na vytvorenie romantickej atmosféry. A nočnú košeľu si zbaliť nemusíte, iba ak nejakú romantickú na doplnenie atmosféry svadobnej noci.