Kam s deťmi v lete

Deti majú prázdniny a rodičia riešia otázky, kam s deťmi. Možností je množstvo, stačí sa len poobzerať okolo seba.

Mnoho rodín trávi voľné chvíle v lete s deťmi pri vode. K dispozícii sú vodné nádrže, jazerá či kúpaliská. Deti i rodičia sa vykúpu, osviežia sa v letných horúčavách. Nezabudnite však pri návšteve kúpaliska alebo inej vodnej „plochy“ dodržiavať zásady bezpečnosti – dieťa natierajte, aby sa nespálilo, nezabudnite na pokrývku hlavy a dostatočný pitný režim.

Okrem kúpania sa môžete však tiež chodiť s deťmi v lete napríklad na turistiku. V lesoch býva aj počas horúčav často príjemný chládok a sviežejší vzduch. Či už pôjdete len tak sa poprechádzať do hory alebo si zájdete trebárs na huby, iste to bude príjemný výlet a urobíte aj niečo pre svoje zdravie.

Opäť ale pozor na nástrahy, ako je rôzny hmyz a aj v pri turistike by ste mali dieťa natrieť vhodným opaľovacím krémom, použiť repelent a dieťa vhodne obliecť.

Aj návšteva ZOO môže byť príjemným spestrením prázdnin. Môžete využiť ZOO u nás na Slovensku, alebo sa ísť pozrieť do ZOO u našich susedov v Lešnej.

Zábavný park, i keď za hranicami našej krajiny, je tiež možnosťou výletu na leto. Märchenpark alebo tiež Family Park v Rakúsku nie je od Bratislavy až tak ďaleko a je vyhľadávaný mnohými slovenskými rodinami s deťmi. Počas letných horúčav sa tam môžete aj príjemne osviežiť, sú tam totiž aj atrakcie s „ mokrým efektom“.

Na výlet môžete vyraziť aj do jaskyne. Deti väčšinou jaskyne zaujímajú a na Slovensku máme aj v tomto smere dosť možností. Ísť si teda pozrieť nejakú tú príjemne chladnú jaskyňu v horúcom letnom počasí môže byť dobrým nápadom.

Možností je, samozrejme, oveľa viac. Každej rodine vyhovuje niečo iné. V tomto článku sme vám priniesli aspoň trochu inšpirácie.