„Ranená srnka“

Viete, koho nazývajú niektorí muži „ranená srnka? Prezradil mi to raz kamarát, ktorý si občas „vyhodí z kopýtka“ napriek tomu, že má doma fungujúce manželstvo. Neriešim, prečo svoju manželku podvádza, som s ním v kamarátskom vzťahu a často mi prezradí niečo o uvažovaní, či reakciách mužov. Býva to pre mňa niekedy prekvapujúce, niekedy zarážajúce, ale dá sa povedať, že najčastejšie je to pre mňa ako pre ženu poučné. Práve preto som sa rozhodla podeliť sa s vami o jeho skúsenosť, ktorú mi rozprával v spoločnosti ďalšieho kamaráta a ten mu prikyvoval, ba občas aj dopĺňal:

Vraj niektorí muži, ak chcú rýchlo zbaliť ženu a mať ju čím skôr v náruči (a v posteli), vyberú si spomedzi voľných žien práve tú, ktorá je čerstvo po rozchode s partnerom. Alebo takú, ktorá má problémy s manželom, skrátka, ženu citovo doráňanú, to je tá ranená srnka. Sama mu to na seba prezradí, keď sa s ňou pustí do reči. Čím to je, že sa žena stane ľahkou obeťou? Je totiž v čase po rozchode alebo v čase veľkých nezhôd s partnerom nešťastná, často frustrovaná alebo depresívna....

Chlapovi, ktorý je chce zbaliť stačí byť aspoň trochu trpezlivý a sledovať svoj cieľ. To sa mu, ak je dobrý a naoko chápavý poslucháč aj často podarí, práve vďaka nešťastiu a často aj naivite takýchto žien. Žena- ranená srnka je práve v stave zúfalej potreby pochopenia, chlácholenia a potreby cítiť objatie a akoby ochrannú ruku nad sebou..Potrebuje mať pocit, že niekomu na nej záleží, počúva o jej problémoch a chápe ju. Ocitne sa mu v náručí v závislosti od šikovnosti muža často takmer na počkanie. Takúto metódu si zväčša zvolí inteligentný muž, ktorý dokáže dobre predstierať záujem a dá žene práve to, čo v tej chvíli potrebuje, t.j. pocit, že mu záleží na tom, kvôli čomu sa ona trápi, vypočuje ju a ak treba, aj poľutuje. No a kde sa žena najlepšie vyplače? Predsa na mužskom ramene, v jeho objatí. Ak je chlap šikovný, má ju tam, kde ju chcel mať, pokračovanie už zväčša ide veľmi hladko.

Týmto článkom nechcem útočiť na mužov zvodcov, ani ich odsudzovať. Chcem najmä upozorniť ženy- ranené srnky, že sa stávajú ľahkou obeťou a že v dohľadnej dobe ich vystrieda iná ranená srnka. Samozrejme, môže to byť aj tak, že niektorým ženám vyhovuje to, že sa mali komu vyplakať na pleci a navyše zažiť niečo vzrušujúce, ak sex s tým, kto ich poľutoval, stál za to. Ak potrebovali len to a potrebovali to isté, ako chlap, ktorý ich zbalil, je to ok, nikto z toho nemá traumu, užili si a idú obaja ďalej. Pokiaľ navyše použili kondóm, nič hrozného sa zrejme nestane. Horšie však je, ak si takáto citovo doráňaná žena naozaj bude myslieť, že tomu mužovi na nej záležalo a spadne do toho oveľa horšie, ako dúfala. Tak sa jej pritrafí ďalšie sklamanie a ďalšie rany na duši. Niekedy sme my ženy nepoučiteľné. Dokonca sa môže stať, že tým, že sa na svojho „záchrancu“ zavesí a má problém na svete on: z plánovanej jednorázovej nevery má na krku uplakanú hysterku a nevie, čo s ňou. V tom prípade je to naozaj problém, s ktorým by sa mal vedieť vysporiadať- mal s tým rátať vopred. Taktiež ženy by si mali uvedomiť, že v zlom citovom rozpoložení sa stávajú ľahkými obeťami a radšej sa pokiaľ nebudú v pohode nedať nalákať na sladké reči. Najistejšie by asi bolo vyplakať sa na pleci priateľovi gayovi alebo takému priateľovi, u ktorého sú si isté, že to nevyužije a celá škoda bude spočívať len v jeho premočenej košeli a nie v jej opäť doráňanom srdci.