Ale keď on by hneď chcel sex...

Poznáte tú ženu, som si istý! Má už svoje roky. Je sama. Nie preto, že by bola slobodná dievka. Možno je po rozvode. Možno jej partner utiekol s výkonnejším modelom. Nie je ničím mimoriadna. Príjemná, milá, ale je sama. Je to schopná žena, výkonná v práci. Má slušný plat, nepotrebuje živiteľa.

Potom si sadnete na kávičku a počúvate, že je sama už pár rokov. Prekvapene zdvihnete obočie, pretože nechápete, ako je to možné! Normálna, priťažlivá baba, žiadne vizuálne ani psychické dôvody na samotu.

Z rozhovoru sa postupne odvíja šach-mat, v ktorom sa táto žena ocitla.

V práci má svoje postavenie. "Loviť" medzi kolegami nechce. Podriadení sa na to v jej pozícii nehodia. Šéf azda ešte menej. Pracuje tvrdo. Často sa v práci zdrží aj dlhšie. Potom domov. Možno má dieťa, možno nie. Kde sa však s niekým zoznámiť?

Sama "do podniku" sedieť nepôjde, to sa nehodí. Zaloviť vo vodách medzi známymi, to sa akosi nepodarilo. Tí, čo by mali záujem sú ženatí a ona si nehľadá milenca. Nechce rozvracať nejaký vzťah. Slobodní chlapi primeraného veku sú zas väčšinou nepoužiteľní - veď preto sú slobodní.

Poradíte jej - čo tak zoznamka? Áno, to už skúsila. Zoznamka jej priniesla desiatky odpovedí. No všetci tí muži, čo jej odpísali chceli hlavne sex. A ona o takých nestojí. Ona hľadá vzťah. Až potom sex.

No klasika. Keby ste sa jej spýtali, či má sex rada, povie určite áno. Pár otázok a zistíte, že by jej vlastne neprekážalo s niekým sa len tak stretnúť, absolvovať sex a potom sa uvidí. Ale ona je priveľmi fixovaná na vzťah. Chce dlhodobý vzťah, to ju zaujíma viac, ako čokoľvek iné.

No taká definícia partnera je náročná. Je to veľké sústo. Ak sa pozrieme na ktoréhokoľvek cudzieho muža (či ženu) s otázkou, či sa hodí pre trvalý vzťah, odpoveď bude nie. Každý človek má nedostatky. Po pár minútach ich spravidla dobre vidieť.

A tak žena túži po nežnom a bezpečnom vzťahu tak zúfalo, až si zablokuje možnosť dostať sa doň. Sama. Tým, že ako prvé kritérium debaty (ani nie ešte výberu) postaví vzťah.

Ktorý voľný chlap však hľadá vzťah a až potom niečo iné? Máloktorý. Všetci, ktorí vzťah hľadajú ho už v strednom veku majú. Len občas sa niekto z nich "uvoľní" (rôzne dôvody) a voľný je krátko. Nájde si inú a zas nie je voľný.

Pre túto ženu teda ostáva asi najlepšou možnosťou naozaj si podať inzerát a stretnúť sa s niekoľkými mužmi.

  • Väčšina sa vylúči už pri písaní e-mailov.
  • Mnohí sa na stretnutí ukážu ako nevhodní pri živom stretnutí.
  • No a ten jeden či dvaja, čo prejdú sitom?

Nuž, mali by dostať príležitosť dostať sa jej do nohavičiek. Nehovorím, že na prvom rande. Ale netreba to zas odkladať až po svadbe, či o pol roka.

Vzťah sa buduje. Osamelá žena (s dieťaťom či bez) má málo možností, ako zaujať. Upútať pozornosť. Na reči o vzťahu väčšinou neuloví žiadnu rybičku. (Avšak veľmi ľahko psychopatického žiarlivca, ktorý ju bude v rámci pevného vaťahu mlátiť!) Lepšia stratégia je ponúknuť to, čo mnoho mužov naozaj chce. Sex. Nevravím so všetkými a hneď.

Vzťah sa totiž buduje. Pár príjemných posedení môže vyústiť do pár vydarených sexi akcií. Obom sa to páči? Potom nie je dôvod nestretnúť sa znova. A znova. A začína sa budovať vzťah. Možno jeden z pilierov začínajúceho vzťahu budú "len" vzájomné sympatie a sex.

Poviete si možno "aké povrchné to základy". OK. Máte lepšie? Budujte lepšie. No nenechajte si svoj život požierať samotou. Samota je ako had. Pomaly sa nadžgáva vašim časom. Už paralyzuje, ale vy ešte žijete. Ste stále slabší. Prestávate si veriť, či by ste "to" ešte vedeli.

Odkazujem teda vám, dámy, čo ste bez partnera. Prestaňte špekulovať o ideáloch a "správnych" základoch pre vzťah.

Kondóm do kabelky a skúste to.

Že sex nemôžete robiť bez lásky? Nuž, aj to je odpoveď. Chudobní zas hovorievajú, že peniaze kazia charakter. Tuční zas že slanina navyše môže byť sexi. Každý sám seba nejako klameme.

No a pokiaľ naozaj hľadáte len princa na bielom koni? Tak si pripravte vedro a lopatku, budete upratovať aj po koňovi.