Luxusné byty - nie je ich priveľa?

Určite to vnímate aj vy, z televízie, novín a internetu na vás neustále vyskakujú reklamy propagujúce najlepšie, najluxusnejšie a najdrahšie bývanie v tej najlepšej lokalite. Lenže pre koho to všetko je? Zdá sa Vám, že by sme žili až v takom veľkom prepychu? Ste obkolesení iba milionármi, ktorí si každý mesiac kupujú nové auto a byt?

Nemyslím si a preto sa pýtam, nie je toho luxusu až priveľa? Byty nad Dunajom, luxusné vila domy na Kolibe, to všetko nájdete v ponuke nejednej realitnej kancelárie či developera. Lenže je ešte stále dopyt po týchto typoch nehnuteľností? Alebo je to len čistá ilúzia každého developera ktorý neprestáva dúfať, že slovenský trh ešte nie je presýtený.

Ale začína byť. Celosvetová finančná kríza zabrzdila cenový rast nových bytov a domov a realitné kancelárie museli ceny dokonca znižovať pre nedostatočný záujem a dopyt. Došiel na psa mráz. Tie najluxusnejšie byty na nábreží Dunaja v Bratislave sú stále neobsadené a ak ich ceny rapídne neklesnú dole, nič sa na tom nezmení.

Preto sa ešte raz pýtam, nie je toho luxusu až priveľa? Prečo sa nestavajú pekné jednoduché rodinné domčeky na okrajoch miest, obyčajné bytové zástavby pre obyčajné slovenské rodiny? Bytov a domov sa momentálne stavia dostatok, ale bohužial ich cena nezodpovedá významu slov jednoduché či obyčajné.

Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Buďme optimisti, svet sa spamätá z finančnej krízy, USA sa zotaví po nástupe nového prezidenta a my budeme mať lacnejšie bývanie.